'Zakochani w Rzymie' na plus czy minus?

Skoro tak już jestem w temacie filmowym to dziś szybko napiszę swoje spostrzeżenia odnośnie filmu 'Zakochani w Rzymie' na którym byłam w kinie niespełna 2 tygodnie temu.
Zakochani w Rzymie to komedia romantyczna, której reżyserem i scenarzystą a przy tym głównym bohaterem jest Woody Allen.
Komedia "Zakochani w Rzymie", poświęcona jest Amerykanom i Włochom zmagającym się w Wiecznym Mieście z rozlicznymi miłosnymi perypetiami, kusi widzów najatrakcyjniejszą komediową obsadą tego roku. Poza najgorętszymi, młodymi gwiazdami Hollywood - nominowanymi do Oscara Ellen Page ("Juno") i Jessem Eisenbergiem ("The Social Network"),  Allen zaprosił do współpracy najsłynniejszych europejskich laureatów nagrody Amerykańskiej Akademii – swoją muzę z "Vicky Cristina Barcelona" Penelope Cruz oraz nieobliczalnego komika numer jeden, Włocha Roberto Benigniego (statuetka dla najlepszego aktora za "Życie jest piękne"), a także trzykrotnie nominowanego do Złotego Globu i raz do Oscara Aleca Baldwina ("To skomplikowane"), powracającą po dłuższej przerwie na jego plan Judy Davis (nominowana do Oscara za "Podróż do Indii" i Allenowskich "Mężów i żony"), a także… po raz pierwszy od sześciu lat ("Scoop – Gorący temat") samego siebie!

Sam film spodobał mi się tak sobie. Gdyby nie gra aktorska  Penelope Cruz czy Woody Allen'a i przepiękny język włoski to pewnie żałowałabym wyjścia na ten film.  
Kilka fajnych dialogów, brak akcji, fabuła jakoś mi nie podeszła, nie wiem czemu. :D Chyba za bardzo przeżyłam np. głupotę filmowego Jacka, haha! :D 


a Wy byłyście na tej komedii?
spodobała Wam się? 


Ciepłego wieczoru życzę! :)


Komentarze

 1. również nie oglądałam, jakoś mnie nie zaciekawiły reklamy i stwierdziłam ,że nie warto iść ;P

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie oglądałam tego, bo jakoś zwiastun mnie nie zachęcić i widzę po Twoim poście, że miałam rację ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. byłam - odczucia identyczne jak Twoje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio Woody kiepskie filmy robi, nie podobają mi się jego komedie. Te starsze filmy, z lat80tych są genialne. Polecam również jego książkę Bez piór - przezabawna, uśmiałam się do łez :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty